Tani bilet lotniczy – czy to jest możliwe?

Wiele osób nigdy w życiu nie latało samolotem. W wielu przypadkach jest to kwestia wysokiej ceny za bilety lotnicze. Niestety pomimo dużej konkurencji stałe ceny biletów lotniczych nie maleją. Ponadto często nasze podróże ze względu na koszty ograniczają się do terenu Polski, podobnie jak w innych krajach, a ze względu na niezbyt duży obszar i małą ilość połączeń lotniczych na terenie kraju wiele osób decyduje się na przejazd pociągiem lub samochodem.
Największą zaletą latania samolotami jest czas. Ponadto są takie miejsca, do których nie jesteśmy w stanie dotrzeć inaczej, niż samolotem. Ewentualnie możemy przepłynąć statkiem, ale trwa to zdecydowanie dłużej i jest mniej komfortowe, chociaż jak zaznacza wiele osób loty samolotem nie należą do przyjemności. Niestety zarówno wzlot, jak i lądowanie to niezbyt miłe uczucie, a dodatkowy wzrost ciśnienia, nie na każdego działa zbyt dobrze.
Jeśli jesteśmy zmuszeni do przelotu samolotem, albo lubimy ten sposób transportu, a cena nie jest zbyt atrakcyjna warto poszukać promocji. Dobrze sprawdza się przede wszystkim zakupienie biletu w pierwszych dniach sprzedaży. Niemniej jednak coraz większą popularnością cieszą się strony z okazyjnymi przelotami.