Wycieczka zagranicą

Inaczej sytuacja wygląda, jeśli planujemy wycieczkę za granicę. W przypadku wycieczki w Europie mamy do wyboru przelot lub jazdę autobusem, ewentualnie własnym autem, albo pociągiem, jeśli istnieje takie połączenie. Przejazd własnym samochodem ma sens tylko wtedy, gdy jedziemy z własną przyczepą, albo w drodze do celu chcemy zwiedzić inne miasta europejskie. Najszybszym środkiem transportu jest oczywiście samolot i jeśli wybieramy się na wycieczkę do dalszych państw jak np. Włochy, Francja, czy Hiszpania na pewno jest to najlepszy wybór. Autobus to opcja dla osób bojących się latać i takich, które chcą oszczędzić. Przejazd autobusem jest tańszy, ale np. gdy jedziemy do Wielkiej Brytanii trwa ponad 20 godzin. W jakim więc stanie wysiądziemy z autobusu po tak długiej podróży?
Gdy jedziemy do innych krajów nie pozostaje nam nic innego jak wsiąść w samolot, chyba, że pragniemy doświadczyć czegoś niezwykłego. Wtedy możemy udać się np. do Azji koleją transsyberyjską. Trzeba jednak trochę odwagi, żeby skorzystać z tego środka transportu.
Gdy znajdziemy się już w obcym kraju i nie mamy ze sobą auta możemy poróżować tam różnymi środkami lokomocji. Pociągi, autobusy, motory, rowery. Wybór jest naprawdę duży, a ceny atrakcyjniejsze niż w Polsce. W niektórych krajach lepiej jednak unikać pewnych środków transportu. Indie, Tajlandia to miejsca częstych wakacyjnych wypadków. Przelot so tych krajów jest nieco drogi, ale można sporo zaoszczędzić na pobycie. W tych krajach warto podróżować motorkiem, o ile mowa o krótkich dystansach. Ponieważ w obu tych krajach największe atrakcje oddalone są o tysiące kilometrów, dojazd tam zajmuje sporo czasu, ale na całe szczęście można dojechać tam pociągiem lub samolotem, a autobusów lepiej się wystrzegać.